
Trápí vás nadýmání? Poradíme pár tipů, jak s ním zatočit!
Když se ráno probudíte máte krásně ploché bříško, ale odpoledne už to tak dobře nevypadá? Během celého dne se stravujete a není tedy divu, že se tělo mění. Když je bříško větší, pak se může jednat například o nadýmání, které není zrovna příjemné a umí vás pěkně potrápit.
Nadmuté břicho vás může hodně omezovat a trápit. Ve chvíli, kdy jste ve společnosti lidí nebo máte schůzku, plynům zkrátka neporučíte a čeká vás několik nepříjemných situací. Jsou nějaké možnosti, jak si pomoci a a omezit nadýmání? Máme pro vás pár tipů!
Pomalé jezení
V dnešní uspěchané době lidé často mají na oběd jen pár minut, obvykle třicet. Někdy, když je práce hodně, ani to nestihnete a naházíte jídlo do sebe mezi schůzkami. Při konzumaci jídla se kromě potravy dostává do těla také vzduch. Když jíte rychle, do těla se dostává velké množství vzduchu, které může způsobovat nadýmání. Na jídlo si udělejte čas, jezte pomalu, pořádně žvýkejte a celkově jezte v poklidu.
Zákaz přejídání
Čím více jídla sníte a to především najednou, tím větší riziko tvorby plynu existuje. Nevyplatí se tedy přejídat a to nejen z hlediska plynatosti, ale také z hlediska toho, že to neprospívá zdravému jídelníčku a vaší postavě. Jezte pravidelně a dopřávejte si porce, které sníte bez problémů a pocitu přejedení.
Cvičení
Cvičení pomáhá lepšímu přechodu jídla skrz trávicí trakt. Když se nehýbete, tělo zpracovává jídlo pomaleji. Klidně se jděte po každém jídle na chvíli projít, což může mít vliv na nadýmání.
Stop syceným nápojům
Bublinky v nápojích jsou tvořené vlastně plyny, respektive oxidem uhličitým a nadýmání může mít souvislost práce s bublinkovými nápoji. Cítíte po vypití syceného nápoje nafouklé břicho, kterého se chcete zbavit? Vyplatí se takové nápoje omezit a nahradit je čistou vodou.