23. června 2017
Kategorie: PR

Jaké šperky se hodí pro sportování?

Současná doba klade na nás ženy vysoké požadavky. Měly bychom být vzdělané, aktivní a ještě k tomu dobře vypadat. Jakožto příslušnice něžného pohlaví jistě víte, že tyto věci není mnohdy snadné skloubit. Z kanceláře na nákupy, vyzvednout děti ze školy, o víkendu práce v domácnosti či na zahradě. Pakliže máte své oblíbené šperky, které nosíte jako talismany a nechcete je sundávat, jistě občas přemýšlíte o tom, zda je vhodné a bezpečné je nosit během celého dne, například i na sport. Důležité je zvážit nejen to, aby nedošlo k poškození samotného šperku, ale především dbát o svoji vlastní bezpečnost, neboť nevhodně zvolený doplněk může přivodit během fyzické aktivity i vážný úraz.

Krásná při sportu bez rizika

Existují vůbec šperky, které můžete bez obav nosit i během náročnějších fyzických aktivit? Určitě ano, musíte však pečlivě vybírat.

náušnic jsou nejvhodnější jednoduché pecky, které splynou s povrchem kůže a nehrozí tedy, že byste se jimi o něco zachytila například při souboji o míč během volejbalové hry. Vyvarovat byste se naopak měla velkých kruhových či dlouhých visacích tvarů.

To samé platí i pro prsteny, které by měly být pokud možno bez jakýchkoli výstupků a vložených kamenů, jež by mohly z prstenu nárazem vypadnout či v horším případě někomu přivodit zranění.

Pro náramky i náhrdelníky platí, že je lepší si je před tím, než půjdete sportovat, sundat, či je pro jistotu nechat doma uložené v šuplíku. Zejména u hodnotnějších klenotů mimo jiného hrozí také riziko, že vám z šatny někdo váš zamilovaný kousek zcizí. Se svým úžasným diamantovým náhrdelníkem proto raději do fitka nechoďte.

Jaké kovy jsou nejodolnější?

Přemýšlíte o vhodném materiálu pro snubní prsteny, které jakožto čerstvě zamilovaný pár nebudete chtít téměř sundat z prstů? Pořiďte si šperky z platiny, která je velmi odolná proti poškrábání i různým chemickým látkám, což se například o stříbrných prstenech říci nedá. Stříbro je sice nejlevnější kov, patří však také mezi materiály nejnáchylnější k oxidaci. Pakliže patříte mezi náruživé plavkyně, nezapomínejte si své klenoty před vstupem do vody sundat. Poškodit je totiž může nejen chlor z bazénu, ale také mořská sůl.

Nosit či nenosit?

Všeobecně je lepší opatrovat své cenné klenoty jako oko v hlavě a nosit je pouze do práce či na společenské příležitosti. Naopak v době, kdy nepotřebujete vypadat jako hollywoodská star, je raději nechte odpočívat v bezpečí domova. Pakliže vám šperky slouží spíše jako talisman či symbol vzájemné partnerské lásky a nechcete je sundávat za žádnou cenu, pak pečlivě vybírejte jednoduché kousky bez zbytečných výstupků, vložených drahokamů a jiných drobností, u nichž by hrozilo poškození či možnost, že vám způsobí úraz.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: