23. prosince 2021
Kategorie: Cvičení

7 věcí, které byste nikdy neměli dělat v posilovně

Pokud jste někdy byli v posilovně, jistě jste se někdy pozastavili nad chováním některých návštěvníků. I život v posilovně má svá vlastní pravidla etikety, které zpříjemňují cvičení ostatním.

1) Nenechávejte zařízení zpocené

I když na cvičení není nic špatného, během cvičení je použití cvičebního ručníku důležitou součástí správné etikety v tělocvičně a také setření potu z vybavení po jeho použití. Pamatujte, že většina strojů je potažena kůží a váš pot nezmizí, dokud jej nesetřete.

2) Nezapojujte vybavení, pokud ho nepoužijete

Existují lidé, kteří se jen tak motají kolem vybavení. Píšou si SMS na telefonu, kontrolují e-maily, pořizují selfie nebo dokonce dřímají, zatímco ostatní čekají, než se na konkrétní stroj dostanou.

3) Hovory a hlasitá hudba

Někteří z nejvíce otravných lidí v posilovně jsou ti, kteří mají během tréninku velmi dlouhé a hlasité rozhovory po telefonu.

Dalšími dráždivými typy jsou ti, kteří rádi pouští hudbu s tak vysokou hlasitostí, aby ji ostatní slyšeli i přes vlastní sluchátka.

4) Stroje jsou pro všechny

Pamatujete si, jak nás ve školce učili, že hračky jsou pro všechny děti? Tak byste se měli chovat i v tělocvičně. Nelepte se na jeden kus zařízení najednou. Nebuďte dvě hodiny na běžeckém pásu, pokud zjistíte, že na něj čekají i ostatní lidé.

5) Neuklizené závaží

Další věc, kterou byste se měli v dětství naučit, je to, že byste své hračky neměli nechávat všude rozházené. Stejné pravidlo platí i v tělocvičně: váhy vždy vraťte tam, kam patří. Pokud je necháte na podlaze v tělocvičně, může někdo zakopnout a zranit se.

6) Nátlak na ostatní cvičící

Používat stroj po dobu šedesáti minut je neslušné, ale stejně tak stát s rukama založenýma před osobou, která cvičí, s výrazem ve tváři „pospěš si“.

7) Chození pozdě

Nezáleží na tom, jestli jde o skupinovou třídu fitness nebo osobní trénink. Pozdním příchodem můžete rušit instruktora a ostatní členy třídy. Pokud jste dorazili pozdě, přinejmenším se ujistěte, že jste třídu přerušili co nejméně.

Zaujal vás článek? Podělte se o něj s přáteli: